Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de
  • pl

Obsah

08.07.2020

Cerifikace_RZ_06_2020

Opavské Slezsko se rozrostlo o nové značky

Certifikace nových výrobců a poskytovatelů zážitků byla 18. června 2020 obzvlášť lahodná. Novým držitelem značky je Moonment s. r. o. za svou "bean to bar" tabulkovou čokoládu známou jako MoonChocolate a jejich Měsíční kameny.

Detail

29.06.2020

Bezinky

Růže a bez u chalupy - návrat k lidové tradici

V poslední době pozorujeme značné oživení zájmu o vlastnosti bylinek. Myslím si, že to vyplývá ze stesku po životě v souladu s přírodním rytmem a z touhy po návratu k životu bez zbytečného spěchu. Dříve přirozená nutnost sběru vyvolaná existenčními potřebami se nyní stala velkou vášní a koníčkem pro mnoho lidí.

Detail

23.06.2020

regionalni producenti

Web Regiony sobě podporuje hlavně místní firmy a výrobce

Opavsko sobě. Jistě jste nejen na naší facebookové stránce a na webu zaznamenali tuto kampaň určenou k podpoře místních producentů, firem, poskytovatelů ubytování, řemeslníků a dalších. Pokud i vy chcete být mezi těmi, jejichž šikovnost a um můžeme propagovat, dejte nám o sobě vědět a zašlete nám vyplněnou kartu producenta.

Detail

19.06.2020

malý LEADER

Malý LEADER ve vrací do před-covidových kolejí

Doba karantén a omezení, které přišly kvůli koronaviru už naštěstí, minimálně v našem programu malý LEADER, vzala za své. Program se od tohoto okamžiku opět bude řídit pravidly, které platily před vyhlášením nouzového stavu.

Detail

09.06.2020

Tajemná moc bylin

Fotografická soutěž

Umíte vystihnout tajemnou esenci rostliny, atmosféru místa či kouzlo byliny? Tato soutěž je právě pro vás! Ve spolupráci s partnery Sdružení Krajina sv. Anny vyhlašujeme společnou fotografickou soutěž "Tajemná moc bylin".

Detail

08.07.2020

Opavské Slezsko se rozrostlo o nové značky

Opavské Slezsko se rozrostlo o nové značky

Certifikační komise Regionální značky Opavské Slezsko přijala 18. června 2020 producenty, jedním z nich je firmy Moonment, výrobce čokolády Měsíční kameny a loňský nováček značky Vřess Café získal certifikát na Zážitkové pražení kávy.

Detail

04.06.2020

Vitaminátor slavnostně otevřel lanové centrum

Vitaminátor slavnostně otevřel lanové centrum

Sadařská firma Vitaminátor s. r. o. díky dotaci zprostředkované Místní akční skupinou Opavsko z. s. mohla obohatit svou Sadařskou stezku v Sosnové o další atraktivitu. V květnu otevřela nově vybudované lanové centrum, které v úterý 2. června představil jednatel firmy David Soška hostům a partnerům projektu.

Detail

01.06.2020

Posádka MAS Opavsko se účastnila eJantarové cesty

Posádka MAS Opavsko se účastnila eJantarové cesty

O víkendu 30. a 31. května proběhl další ročník eJantarové cesty, kterou organizuje Milan Rajchl. Více než třicítka elektromobilistů si tentokrát dala dostaveničko v Jeseníkách, cílem rallye totiž byly Kouty nad Desnou.

Detail

28.05.2020

MAS Opavsko pomohla Krajině břidlice

MAS Opavsko pomohla Krajině břidlice

Pomohli jsme vybudovat novou lávku přes řeku Budišovku v Krajině břidlice nedaleko Svatoňovic. Opravu iniciovali členové Klubu českých turistů, odbor Beskydy v čele s Jiřím "Vlkem" Skácelíkem.

Detail

17.02.2020

Štáb televize z Bruselu natáčel v území MAS Opavsko

Štáb televize z Bruselu natáčel v území MAS Opavsko

Filmová štáb Evropské sítě pro rozvoj venkova (European Network for Rural Development) natáčel v od 11. do 13. února v území MAS Opavsko příklady spolupráce v rámci metody LEADER, které mimo jiné ukazují zapojení komunity a udržitelná energetická řešení.  

Detail