Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de
  • pl

Obsah

02.04.2020

roušky_01

Náměty pro starosty, jak v časech koronaviru pomoci svým občanům

Chtěli bychom se s vámi podělit o náměty, které vzešly z diskuse napříč městy zapojenými do Národní sítě zdravých měst. Možná to budou inspirace k tomu, jak pomoc občanům, kteří se ocitli v ekonomické nouzi v důsledku opatření spojených s koronavirovou nákazou.

Detail

26.03.2020

Hodina země

Zaměstnanci MAS Opavsko se připojili k Hodině Země

Každoroční mezinárodní akce zavedená Světovým fondem na ochranu přírody (WWF) nazvaná Hodina Země se uskutečnila 28. března. Její pořadatelé letos přišli s novinkou. Nespočívala jen ze zhasnutí osvětlení některých veřejných budov a památek v centrech měst, ale připojit se můžete i závazkem ke snížení své uhlíkové stopy.

Detail

16.03.2020

skupinovka - tým

Kancelář MAS Opavsko bude uzavřena

Dámy a pánové, v souladu s nařízením Vlády České republiky ve snaze omezit šíření koronaviru, se i kancelář MAS Opavsko připojuje k tomuto opatření a její zaměstnanci od úterka 17. března budou vykonávat svou práci z domu.

Detail

25.02.2020

Vyhlásili jsme opět program Malý LEADER pro Opavsko 1

Vyhlásili jsme opět program Malý LEADER pro Opavsko

Kancelář MAS Opavsko vyhlásila 25. února 2020 opět Program Malý LEADER pro Opavsko. Jeho cílem je podpořit aktivity vedoucí ke zlepšení kvality života ve venkovských oblastech, posílení regionální ekonomiky, ochraně přírodního a kulturního dědictví venkova, šetrnému využití místních zdrojů, zachování a obnově tradic, podpoře inovativních a moderních přístupů, regionální produkci a spolupráci místních komunit.

Detail

07.02.2020

ION_Mošnov

Zveme vás na seminář o Čisté energii II

Úsporná energetická opatření pro obce, čisté ovzduší či realizace projektů za kotlíkové půjčky. Taková témata bude řešit seminář nazvaný Čistá energie II, která pořádá kancelář MAS Opavsko z. s. v úterý 11. února 2020 od 15:00 hodin ve svém sídle v Hradci nad Moravicí

Detail

21.11.2019

Hradec hostil setkání Národní sítě MAS

Hradec hostil setkání Národní sítě MAS

Ve dnech 11. a 12. listopadu 2019 se uskutečnilo setkání nejvyššího orgánů místních akčních skupin - Národní sítě MAS ČR v Červeném zámku v Hradci nad Moravicí.

Detail

06.11.2019

Poznávali jsme Liptov s programem INTERREG

Poznávali jsme Liptov s programem INTERREG

Dolný a Horný Liptov prostřednictvím projektu Síť inteligentní samospráv příhraničí jsme měli možnost pozvat 16. a 17. října 2019

Detail

09.10.2019

Moderní energetická řešení pro města a obce - konference

Moderní energetická řešení pro města a obce - konference

Přinášíme snímky z konference o moderní energetice, která proběhla ve dnech 3. a 4. října v Budišově nad Budišovkou

Detail

16.09.2019

Den čisté dopravy ovládli hlavně cyklisté

Den čisté dopravy ovládli hlavně cyklisté

Čtvrtý ročník Dne čisté dopravy 14. září 2019 tradičně zahájil Eko-závod na Horním náměstí v Opavě. Tentokrát jej ovládli hlavně cyklisté, kteří překonali i elektromobilisty.

Detail

17.06.2019

Učíme se navzájem 4: "Změnili jsme klima, teď změňme sebe aneb Ještě je čas sázet stromy"

Učíme se navzájem 4: "Změnili jsme klima, teď změňme sebe aneb Ještě je čas sázet stromy"

Konference věnovaná vodě, půdě a krajině proběhla 13. až 14. června 2019 v areálu Vodníka Slámy pod taktovkou Celostátní sítě pro venkov Moravskoslezského kraje a MAS Opavsko z. s.

Detail