Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de
  • pl

Obsah

12.05.2023

NZU_nová verze

Pomáháme s Novou zelenou úsporám LIGHT

Lehčí verze úspor na energiích. To je ve zkratce Nová zelená úsporám Light, se kterou jsme jako MAS Opavsko začali pomáhat občanům v našem území.

Detail

05.04.2023

Vyhlásili jsme nové výzvy IROP 1

Vyhlásili jsme nové výzvy IROP

Doprava a vzdělávání. To jsou oblasti, který se týkají nové výzvy Integrovaného regionálního operačního programu. Otevřeny jsou od 5. dubna do 15. května 2023

Detail

21.02.2023

Zlaťák_01

Dotační zpravodaj Zlaťák opět míří k vám

Přehled o dotačních výzvách hlavně v oblasti vzdělávání, tedy pro školy i neziskové organizace působící ve školství. To i další témata najdete v novém čísle dotačního zpravodaje Zlaťák, který pro vás připravuje Kateřina Skalíková z týmu MAP Opavsko.

Detail

11.02.2023

R2D2

Podnikatelé si mohou požádat o dotační podporu v rámci PRV

Zemědělci, živnostníci, řemeslníci, stavební či strojírenské firmy si mohou do 13.3.2023 požádat o dotaci na pořízení vybavení a techniky pro zefektivnění svého podnikání.  Dotace je poskytována ve výši až 50%.

Detail

10.01.2023

mobi_poly_radun_04

Školám pomůže mobilní polytechnická laboratoř

Pojízdná polytechnická laboratoř zkvalitní nabídku zájmového, neformálního vzdělávání v oblasti rozvoje technických a řemeslných kompetencí žáků, v oblasti rozvoje přírodních věd a práce s digitálními technologiemi.

Detail

17.05.2023

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM LIGHT

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM LIGHT

Máte zájem o zateplení či výměnu oken a dveří v rámci Nové zelené úsporám LIGHT? Nově nabízíme i pomoc s instalací fotovoltaických a fototermických článků na ohřev vody. Máte-li zájem, KONTAKTUJTE NÁS!!!

Detail

15.05.2023

Regionální producenti rozšířili své řady

Regionální producenti rozšířili své řady

Značka Opavské Slezsko, regionální produkt má od 1ř. května tři nové přírůstky. Rodinu producentů posílil květinový pop-up Kytky z Kapradí v Opavy, výrobce sušeného masa Suchý maso z Mikolajic a Včelařství Vraník ze Starých Oldřůvek.

Detail

10.05.2023

Základní škola ve Stěbořicích má nové vybavení dílny

Základní škola ve Stěbořicích má nové vybavení dílny

Z 22. výzvy IROP si vybavila ZŠ Stěbořice svou dílnu novým nářadím a přístroji jako jsou obráběcí frézky, 3D tiskárna, projektor a plátno a také ruční nářadí.

Detail

28.04.2023

Další ponky předány v MŠ Březová

Další ponky předány v MŠ Březová

Ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Opava a firmami Globus a Teva jsme v dubnu předali další dva ponky. Tentokrát v MŠ Březová.

Detail

02.02.2023

Představili jsme projekt mobilní polytechnické laboratoře

Představili jsme projekt mobilní polytechnické laboratoře

Další malý krůček pro lidstvo, ale velký krok pro polytechniku na Opavsku jsme uskutečnili v ZŠ a MŠ Raduň 1. února 2023. Představili jsme další aktivity, které v rámci Mobilní polytechnické laboratoře budeme od září vozit do škol.

Detail