Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de
  • pl

Obsah

30.11.2020

Komunitni energetika

Podpořte komunitní energetiku

Více prostředků pro Modernizační fond, místo aktuálně navrhovaných 1,5 procenta rovnou celé 4 procenta. To je ve zkratce obsah výzvy, kterou směřujeme hlavně na starosty a starostky obcí nejen v území MAS Opavsko.

Detail

12.11.2020

soutěž Farmáři

Hledáme mladé farmáře

Navštívili jste zajímavou farmu či zemědělský podnik a chcete se o své zážitky podělit s ostatními. Pak právě vám je určena soutěž nazvaná Farmáři pro děti mateřských, základní i střední škol.

Detail

09.11.2020

MS Pakt - moje místo

MS PAKT přichází s pomocí při změně zaměstnání

V rámci situace, která nastala kvůli šíření koronaviru v letošním roce, se Moravskoslezský kraj rozhodl podpořit obyvatele Moravskoslezského kraje při změně jejich zaměstnání. Projekt Moje místo v MSK má za cíl pomoct lidem při změně v jejich profesním životě a zároveň najít řešení pro firmy, které své zaměstnance musí propustit nebo naopak mají zájem o nové pracovníky.

Detail

04.11.2020

Pověsti od řeky Moravice

Nová kniha vypráví pověsti od řeky Moravice

Pověsti a vyprávění od řeky Moravice vydal nedávno spolek Zálužné a představovali jsme ji už v souvislosti s letošní Svatováclavskou slavností na Vikštejně, kde měla svůj křest.

Detail

29.10.2020

Úroda

V říjnu se dny zkrátí, z polí a sadů se všechno ztratí

Tato krátká lidová pranostika obsahuje úplnou charakteristiku tohoto měsíce. Jde o poslední období příprav na zimu, jejíž průběh je pro každého velkou neznámou. Už mnoho let nás zima rozmazluje; nepříliš nízké teploty a malý objem sněhových srážek způsobují, že jsme zapomněli na její obtížnost. Na venkově byl kdysi říjen obdobím posledních příprav na zimu. Komory plné zpracovaných potravin, stodoly plné obilí, hromady brambor, kysané zelí a sušené bylinky umožňovaly pocit bezpečného přežití zimy.

Detail

15.10.2020

V Budišově učí v nových odborných učebnách

V Budišově učí v nových odborných učebnách

Nové učebny například pro přirodopis či fyziku a také nová polytechnická učebna byly slavnostně otevřeny 5. října 2020 v Základní škole Budišov nad Budišovkou. Oba projekty byly podpořeny v rámci IROP.

Detail

21.09.2020

Vitamíny pro Opavsko

Vitamíny pro Opavsko

Aktivity členů facebookové skupiny Vitamíny pro Opavsko. Snímky byly pořízeny na dvou zahradních slavnostech v Alžbětině zahradě v Opavě. Jarní slavnost se konala 25. 6. a podzimní 17. 9. 2020.

Detail

16.09.2020

Den čisté dopravy s rekordním počtem závodníků v eko-závodu

Den čisté dopravy s rekordním počtem závodníků v eko-závodu

Pátý ročník Dne čisté dopravy přinesl rekordní počet závodníků v Eko-závodě. Výrazně tomu napomohla výzva Magistrátu města Opavy, že za každého registrovaného účastníka bude vysazen jeden strom ve volné krajině.

Detail

08.07.2020

Opavské Slezsko se rozrostlo o nové značky

Opavské Slezsko se rozrostlo o nové značky

Certifikační komise Regionální značky Opavské Slezsko přijala 18. června 2020 producenty, jedním z nich je firmy Moonment, výrobce čokolády Měsíční kameny a loňský nováček značky Vřess Café získal certifikát na Zážitkové pražení kávy.

Detail

04.06.2020

Vitaminátor slavnostně otevřel lanové centrum

Vitaminátor slavnostně otevřel lanové centrum

Sadařská firma Vitaminátor s. r. o. díky dotaci zprostředkované Místní akční skupinou Opavsko z. s. mohla obohatit svou Sadařskou stezku v Sosnové o další atraktivitu. V květnu otevřela nově vybudované lanové centrum, které v úterý 2. června představil jednatel firmy David Soška hostům a partnerům projektu.

Detail