Workshop pro české a polské žáky hostily polytechnické dílny v Základní a Mateřské škole Raduň. Pozvání na něj kromě dětí z komárovské školy přijaly i děti a učitelé z polské školy Zespol szkolno przedszkolny z městečka Kobyla v Gmině Kornowac.
Děti si vytvořili hrací desky na dámu společně s látkovým obalem a 3D tiskárna za ně vyrobila hrací kameny. „S polskou stranou spolupracujeme už 15 let a střídáme témata jako sport, divadlo a dramatizace, vlastivěda na obou stranách hranice, badatelství a tvoření, bezpečnost, IT a robotika a teď se dostala na řadu také polytechnika,“ uvedl ředitel Základní a mateřské školy Opava-Komárov Tomáš Weicht. Polytechnický workshop stejně jako všechny další výměnné pobyty byly financovány z projektu hrazeného z Euroregionu Silesia.
Nejnáročnější na společném workshopu byla příprava. Podle odborného garanta pro polytechniku Přemysla Kubesy zabrala příprava asi týden. "Bylo potřeba vše rozměřit, odzkoušet a počítat i s časovou náročností výroby například hracích kamenů anebo s gravírováním loga projektu,“ vysvětlil Kubesa.
Souběžně s touto polytechnickou dílnou žáků základní školy, probíhala v Ostravě a Komárově druhá aktivita s podobnou tématikou a návštěvou Dětského světa v Ostravě, ale určená pro děti mateřských škol. „Chtěl bych také velice poděkovat všem zúčastněným v Raduni i Ostravě a především partě MAS Opavsko kolem Přemka Kubesy, za přístup, nápady a spolupráci,“ dodal závěrem Tomáš Weicht.